MATEŘSKÁ ŠKOLA

   Mateřská škola je v naší obci od roku 1964, kdy byla dne 27. 9. slavnostně otevřena, v dnešní době je jednotřídní a má kapacitu 30 dětí.

    Budova mateřské školy se nachází mezi budovami obecního úřadu a základní školy, ve středu obce. Budova je dvoupodlažní, se suterénem. V 1. nadzemním podlaží se nachází prostory mateřské školy, v druhém nadzemním podlaží se nacházejí dva byty, které patří obci a jsou pronajímány. V suterénu se nachází sklepní boxy nájemníků, sklady, ale také klubovna kroužku Mladých myslivců - Veverek z Daskabátu.

    Mateřskou školu tvoří šatna, sociální zázemí, kabinet učitelek, herna, tělocvična, jídelna, sklad nářadí a vybavení. V šatně mají děti každé své místo označeno symboly (autíčko, mašinka, lodička, květina, čtyřlístek apod.), kde si ukládají své oblečení. Herna slouží ke hraní dětí, je v ní spousta hraček, které napomáhají dětem rozvíjet logické myšlení, zručnost, fantazii apod. (hry, stavebnice, panenky, herní sety, hudební nástroje). V této herně jsou také stoly a židličky uzpůsobené výšce dětí, u kterých si děti hrají, malují, modelují.  V tělocvičně děti cvičí pod vedením našich učitelek, zpívají a v této místnosti po obědě spávají. V jídelně jsou dětem vydávány obědy - děti se učí slušnému a správnému stolování. Obědy i svačinky vydává provozní pracovnice z kuchyně (výdejny), která splňuje veškeré hygienické požadavky.

    Děti v mateřské škole chodí každý den na procházky, při kterých se seznamují s okolím vesnice a přírodou. Navštěvují také místní hřiště, kde se nachází houpačky, skluzavka, lezecké stěny apod. V odpoledních hodinách je dětem k dispozici zahrada za budovou školy, kde je zabudováno mnoho herních sportovních prvků pro děti, mají k dispozici houpačky, pískoviště, lavičky, zahradní domek a v horkých letních měsících se dětem napouští také malý přenosný laminátový bazének.

 V současné době mateřská škola úzce spolupracuje se základní školou a dalo by se říci, že si vychovává své budoucí žáky do této školy.

Pracovníci mateřské školy:

Bc. Alena Houšková - vedoucí učitelka

Tereza Studená - učitelka

Iveta Ševčíková - provozní pracovnice ve výdejně, školnice

 

Provozní doba: od 7:00 do 15:30 hodin

Telefon do MŠ: 739 671 123